Skip to content

Adana Demirspor yönetimi Livorno hasılatına tepkili

7 Eylül 2009, ekleyen Fatih Polatlı

Adana Demirspor Kulübü'nün 2. başkanı Metin Türk, 4 Eylül Cuma günü oynanan Adana Demirspor-A.S. Livorno Calcio maçına gösterilen ilgiden memnun olmakla birlikte, stada kaçak girişler nedeniyle hasılatın düşük kalmasından rahatsız olduklarını açıklamış. Türk, "Kötü niyetli taraftar istemiyoruz" demiş. 

Kulübün resmi İnternet sitesinde yer alan haber şöyle: 

Kulübümüz 2. Başkanı Metin Türk, Livorno karşılaşmasında 5 Ocak Stadı´na 13-14 bin taraftarın geldiğini belirterek, "Ancak hasılat oranı bizi son derece üzmüştür" dedi.

Stada kaçak girişler olduğunu belirlediklerini söyleyen 2. Başkanımız Türk, "Bir kombine biletle 2 kişi, zaman zaman ise 3-4 kişinin girdiğini belirledik. Kötü niyetli taraftara sesleniyorum; önümüzdeki süreçte bir kombine biletle sadece kart sahibi girebilecek. İkinci kez okuma şansını ortadan kaldıracağız. Kuracağımız sistemde, bir maçta ikinci kez girilmek istendiğinde kart otomatik olarak iptal edilecek. Yani sezon boyunca o kart geçersiz olacak. Bizler Adana Demirspor´un hakkını kimseye yedirmeyiz. Bu kulübün emeğini kimseler çalamaz" şeklinde konuştu.

Biletlerin maç öncesi bittiğine dair söylentilere de cevap veren MetinTürk, basın mensuplarına satılmayan biletleri gösterdi. Türk, "Bu mu biten biletler? Kötü niyetli taraftar istemiyoruz. Maçlarımızın son 10 dakikasına kadar kapıları kesinlikle açmayacağız" dedi.

(http://www.adanademirspor.org.tr/haberdetay.asp?id=478)

Diğer yandan, Habertürk'ün aktardığına göre, maç günü stadyuma girenlerin "resmi" sayısı 7 bin civarında kalmış. Metin Türk, sözlerini şöyle bağlamış: "Maçlarımıza bu tür kötü niyetli taraftar gelmesin. Biz parasını verip zor günler geçiren kulübüne destek olan gerçek taraftarın karşılaşmalarımıza gelmesini istiyoruz." (http://www.htspor.com/spor-haber/171113-Livorno-sevindirdi-hasilat-uzdu.aspx)

Adana Demirspor-Livorno maçının bilet fiyatları, kapalı tribün için 20, maraton için 10 ve kale arkaları için 5 lira olarak belirlenmişti.

ADANA DEMİRSPOR-LIVORNO MAÇIYLA İLGİLİ HABERİMİZ: 

Adana Demirspor: 0 - A.S. Livorno Calcio: 0

 

 

AdaptiveThemes