Skip to content

ABD'yi futboldan Beşiktaş soğutmuş

23 Mart 2010, ekleyen Ömer Faruk Yalçın

ABD'de ayaktopunun neden sevilmediğine dair rivayetlere bir yenisi eklendi. ABD Milli Futbol Takımı'nın 1940'lardaki kadrosundan bir futbolcu, CNN'e verdiği bir demeçte geçmişte 5-0 kaybettikleri bir maç nedeniyle futbola soğuduklarını belirtmiş. ABD'yi beşleyen takım ise Beşiktaş'tan başkası değilmiş. Milliyet'te yer alan haber şöyle:

İşte Amerika'yı futboldan soğutan takım

Herşey CNN International'ın futbol editörlerinden James Montague'nın, "Amerikalılar futbolu neden sevmez" adlı bir köşe yazmasıyla başladı. Yazıda ilginç olan Beşiktaş ile ilgili bölümde anlatılanlardı.

CNN International'ın futbol editörlerinden James Montague, 'Neden Amerikalılar Futbolu Sevmez' isimli köşe yazısında Beşiktaş'ı kaleme aldı. Montague, köşesinde ABD Milli Futbol Takımı'nın eski oyuncuları, eski kaptanları, yöneticileri ve taraftarıyla konuştu. İşte ünlü gazetecinin ABD Milli Takımı kaptanı Walter Bahr ile yaptığı söyleşide Bahr'ın, Beşiktaş ile ilgili anıları: "O yıllar Philadelphia Nationals takımında oynuyordum.

BİZİ 5-0 MAĞLUP ETTİLER

St. Louis'de Beşiktaş'la bir maç yaptık. 2. Dünya Savaşı'ndan çıkmıştık ve kendimize çok güveniyorduk. Amerikalılar'ın, dünyanın en iyi askerleri ve sporcuları olduğuna inanıyorduk. Fakat Beşiktaş bizi 5-0 yendi. Herkes o kadar büyük hayal kırıklığına uğradı ki adeta şok olduk. Bu sonucu asla beklemiyorduk. Futboldan ben bile soğudum."

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/iste-amerika-yi-futboldan-sogutan-takim/spor/sondakika/23.03.2010/1214860/default.htm?ver=10

Yorumlar

8-0

25 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2471

liverpool maçından sonra niye beşiktaşlılar soğumadı futboldan acaba :)

Bu zeka dolu yorumun için kutluyorum

26 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2475

Bu yorumlarla fotomaç gazetesi'nde yazı bile yazabilirsin.

zeka dolu habere zeka dolu yorum.

26 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2491

bu kadar kızacağını bilseydim adana demir- beşiktaş maçından yazardım. hoşuna giderdi belki de

taraftar

27 Mart 2010, yazan Ziyaretçi,
Yorum no: 2497

dolmabahçede dünyanın en güzel atmosferi varken 88 yesekte soğumayız. çünkü biliyosunuz dünya bile hayran ordaki mabete....

 

 

AdaptiveThemes