Skip to content

13 Aralık'ta İstanbul Çağlayan'da İSAROD mitingi

12 Aralık 2009, ekleyen Fatih Polatlı

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) tarafından 13 Aralık Pazar günü Çağlayan Meydanı’nda “Korsan Servis Aracına Hayır ve Yasal Haklarımızın Verilmesi” mitingi düzenlenecekmiş. İSAROD’un sitesindeki duyuruda, 11.00-16.00 arasında gerçekleştirilecek olan mitinge tüm üyelerin katılımı rica ediliyor (Kaynak).  

İnternet aracılığıyla miting hakkında kapsamlı bilgi edinmek mümkün olmasa da, şu bilgilere ulaşılabiliyor:
 
“İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkan vekili Halit Tayanç tarafından sürdürülen çabalar sonunda 13 Aralık 2009 Pazar günü 11.00-16.00 saatleri arasında İstanbul Çağlayan Meydanı’nda Korsan Servis Aracına Hayır ve Yasal Haklarımızın Verilmesi için miting düzenlenecektir. Servis araçlarının sayılarının belirlenmesi ve ruhsatlandırılması 5216 sayılı kanunun F ve P bentleri uygulanması ile ilgili miting için gerekli katılımı sağlamaları servis araçları sahipleri ve çalışanlarının katılımı yüksek ölçüde sağlamaları istenilmektedir. Oda tarafından mitinge çağrı afişleri dağıtılmakta ve araçların arka camlarına görüşü engellemeyecek şekilde asılması İl makamının 16/11/2009 gün ve 19948 sayılı olurları ile uygun görülmüştür.” (Kaynak)
 
Bu bilgilerin aktarıldığı forum sitesinde, şu yorum da yapılmış:
 
“Güzel de, korsan olmayan servis araçları da trafikte her türlü ihlali yapıyorlar, bunları ne yapacağız? Okul servislerinin nasıl araç kullandığını görüyorum, çocuklarımızı bu servislere emanet ediyoruz. Sabah servisini yaptıktan sonra akşama kadar yaya kaldırımları üstüne park eden servisler ne olacak? Bunların engellenmesi için yayaların da miting yapması gerekecek herhalde, malum devlet ve polis ortada değil, cazgırlık etmeyince vatandaşın hakkını kimse düşünmüyor.”

 

 

 

AdaptiveThemes