Skip to content

1263 (mucize gibi başarının sırrı)

31 Temmuz 2010, ekleyen Ali Mert

Atletizmde alışık olmadığımız türden bir başarı geldi. İlk kez kısa mesafede, 100 metre bayanlar engellide bir Avrupa şampiyonumuz oldu: Nevin Yanıt... Hem de yarışmalara çalışmakta olduğu Mersin'de tartan pist kurulalı sadece 1 yıl olmuş. Hani "tesis yok, sporcular ne yapsın" durumu sadece 1 yıldır aşılabilmiş! Buna rağmen Avrupa şampiyonu olması, gerçekten de çok önemli bir başarı. Ancak yarışma sonrası, TRT spikerlerini dinlerken, işin içine "numeroloji üzerinden mistisizm"in girmesi, "yahu bu başarıya da mı aptalca bir şeyler uydurmak zorundasınız" diye asabımı bozuverdi.

                                                   

Ne dedi spikerler: Nevin 100 metre engelli yarışını 12:63 koşarak, en iyi derecesini yaparak, Türkiye rekoru kırarak kazandı.

İyi.

Sonra ne dediler: Barcelona'da otelde 1263 nolu odada kalıyor.

Haydaaa!

Ardından ne dediler: Telefon numarasının son dört rakamı da 12 63. Kehanet gibi bir durum.

Bravo!!!

Demek ki, önümüzdeki senelerde, olimpiyatlara, dünya şampiyonasına falan katıldığında, otel odasını önceden 1257-1250 aralığında seçtikten kelli, telefon numarasını da Turkcell, Avea, Vodafon marifetiyle aynı şekilde belirleyebilmemiz, rakamı ya da yeni rekoru tam olarak netleştirmek açısından da kahinlerimizin şimdiden etüd çalışmalarına başlamaları bir hayli önemli... 

 

 

 

AdaptiveThemes